Światowej klasy zdobienia


Zdobienia gadżetów

Tampodruk

Popularna technika nadruku na małych artykułach (np. długopisy, brelok, pendrive) wykonanych z plastiku, metalu, drewna itp. Polega na nałożeniu farby za pomocą elastycznego stempla zwanego tamponem. Nadruk wykonany może być w kilku kolorach (1-4).

Sitodruk

Ta technika zdobienia doskonale nadaje się do nadruku na produktach tekstylnych a także na powierzchniach wykonanych z PVC (np. parasole, torby, piłki, czapki). Metoda ta jest alternatywą dla tampodruku i pozwala na wykonanie nadruku o większej powierzchni.

Grawerowanie laserowe

Jest to trwała i precyzyjna technika zdobienia artykułów reklamowych, stosowana na metalu, drewnie, skórze, jak również na metalach lakierowanych, plastiku, szkle itp. Kolor graweru zależny jest od rodzaju materiału, z jakiego wykonany jest znakowany produkt. Naniesione wzory nie ścierają się, ponieważ są one delikatnie wklęsłe.

Haft komputerowy

Technika znakowania, która wyróżnia się trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Stosowana jest np. przy zdobieniu czapek, kocy, toreb i plecaków czy ręczników. Cena zależy od ilości ściegów, która określana jest za pomocą programu sterującego. Proces haftowania sterowany jest komputerowo, dlatego też jest bardzo precyzyjny. Do wykonywania haftów używamy nici najlepszej jakości niemieckiej firmy Madeira.

Tłoczenie

Efektowna metoda znakowania, stosowana najczęściej na artykułach reklamowych wykonanych ze skóry i wyrobów skóropodobnych. Polega na trwałym odkształceniu materiału przez odpowiednie wtłaczanie matrycy w znakowaną powierzchnię. Matryca przygotowywana jest indywidualnie dla każdego logotypu.

Kalkomania ceramiczna

Technika ta polega na nałożeniu specjalnego papieru, na którym uprzednio zostają nadrukowane odpowiednie obrazy (np. logotypy, napisy) na powierzchnię kubka czy filiżanki. Tak przygotowany produkt zostaje wypalony w temperaturze 700-820°C, dzięki czemu cechuje go wysoka jakość wykonania oraz wytrzymałość.